Witamy na stronie eartheaven.org  

Tłumaczenie na język polski będzie dostępne już wkrótce.

Zapraszamy do zapoznania sie z naszą wizją oraz celem powstania Akademii Eartheaven.

 

 

POTENCJAŁ NASZEGO PRAWDZIWEGO „JA”

 

Wzrastamy i rozwijamy się w miarę upływu czasu. Każdy człowiek nosi w sobie potencjał życia, o którym marzy jego prawdziwe „ja”. Jak go urzeczywistnić? Jako istoty ludzkie, musimy wypełnić lukę pomiędzy wiedzą a umiejętnością wprowadzenia tej wiedzy w życie. Stworzenie prawdziwego siebie oznacza, że nasze życie duchowe, emocjonalne i fizyczne jest zrównoważone i zdrowe. Razem możemy nauczyć się, jak pielęgnować ten bezcenny potencjał oraz uzbierać bogate życiowe plony.

 

UCZENIE  SIĘ:  NOWE  DOŚWIADCZENIE

 

Uczenie się jest procesem zrozumienia własnego życia, napędzanym przez samo życie oraz motywowanym naszym głębokim pragnieniem wzrastania, rozwijania się i doświadczania bycia lepszym. Uczenie się nie jest wyłączne intelektualnym doświadczeniem – naprawdę uczymy się wówczas, gdy w proces ten włączony jest nasz umysł, dusza i serce. Gdy to następuje, wkraczamy w głębszy wymiar prawd, gdzie możemy się umocnić i doświadczyć prawdziwej przemiany. Jesteśmy wówczas gotowi utożsamić się z tym, czego się nauczyliśmy i przenieść naszą wiedzę na życiowe realia.

 

MODEL EARTHEAVEN

 

Model Eartheaven objaśnia pierwotną niepodzielną jedność „Ziemi” i „Nieba” (Earth & Heaven) w życiu człowieka i ludzkości.  Ziemia i niebo stanowią całość.  Eartheaven oznacza, zatem, że nie ma podziału na ziemię i niebo: jest to prawdziwa tożsamość ciała i duszy jako jedności. Model Eartheaven stanowi także wzorzec równoczesnego uleczenia ciała i duszy poprzez poszczególne stopnie odtworzenia. Jest to proces prowadzący do bram naszej osobistej przemiany, będącej pierwszym celem uczenia się Eartheaven. Cel długoterminowy to przyjazny dom całej ludzkości: miejsce, w którym wewnętrzny pokój płynie na zewnątrz i ujawnia się w relacjach; miejsce, w którym integralna całość osobowości człowieka znajduje odzwierciedlenie w jego stosunku do świata stworzenia i odmienia los naszej planety przeobrażając jednocześnie wszystkie sferę naszego życia.

 

WIZJA  EARTHEAVEN

       

Wizja Eartheaven przedstawia nieskończoną przestrzeń potencjału człowieka, ludzkości, stworzenia i świata, w której tworzy się jedność zgodnie z uniwersalnymi prawami duchowej i fizycznej egzystencji.

 

Dla każdego człowieka: 

Istota ludzka jest postrzegana w „Eartheaven” jako niepodzielna jedność ciała - zdrowia fizycznego, oraz duszy - rozwinięcia miłości. W miarę, jak wychodzimy ze stanu wewnętrznego rozdarcia i wzrastamy ku coraz głębszej harmonii, wytwarzamy coraz silniejszą wieź z pierwotną mocą stworzenia, zyskujemy siłę, aby iść w stronę światła, zaś nasz potencjał stale się rozwija. Naturalnie bierze w tym udział nasze ciało, które dzięki niezbędnym składnikom odżywczym oraz diecie, regeneruje się. Celem jest życie, w którym doświadczamy miłości, wewnętrznego spokoju i cieszymy się zdrowiem. Gdy dusza i ciało, jako całość, rezonują z rytmem miłości wszechświata oraz wszystkimi elementami stworzenia, doświadczamy w swoim życiu Eartheaven.

 

Wobec innych ludzi: 

Szanujemy siebie nawzajem, gdyż pochodzimy z jednego boskiego źródła życia, nosimy zaś w sobie głęboką świadomość potencjału prawdziwej miłości. Cieszy nas to, że jesteśmy różni oraz zachęcamy siebie nawzajem do życia i tworzenia. Zastępujemy błędne koło dysfunkcjonalnych relacji empatią i wzajemnym wsparciem. Żyjemy pełnią życia i troszczymy się o siebie nawzajem.

 

Dla społeczeństwa: 

Wspólnota Eartheaven postrzega każdego człowieka jako integralną część całości – jednej ludzkiej światowej wspólnoty.  Każda jednostka cieszy się we wspólnocie bezsprzeczną nienaruszalną wartością; wspólnota zaś dla jednostki stanowi równie bezsprzeczną nienaruszalną wartość. Każdy człowiek korzysta z praw i wolności stosownie do najwyższej wartości istot ludzkich – boskiej wartości. Uczciwość, szacunek, godność i świętość życia – to podstawowe wartości Eartheaven.

 

Dla stworzenia:

Nie da się oddzielić uzdrowienia jednostki i społeczeństwa od uzdrowienia świata przyrody. Postrzegamy naszą planetę Ziemię jako zdrowy zharmonizowany organizm, którego każdy element, - żywej lub martwej natury, w tym również człowiek - wchodzi w wielowymiarowe spójne i zrównoważone relacje ze sobą nawzajem i wszystkim, co istnieje. Czujemy się odpowiedzialni za utrzymanie równowagi ekologicznej i za dbałość o stworzenie – wodę, powietrze, glebę, rośliny i zwierzęta – całą przyrodę. Życie w harmonii ze stworzeniem oznacza również zabezpieczenie nienaruszalności równowagi środowiska naturalnego przy jednoczesnym rozwoju technicznym.

 

 

CZY JESTESMY W DOMU

 

Co prawda na przestrzeni tysięcy lat historii ludzkość dokonała znaczących postępów, niemniej jednak stworzona przez nas cywilizacja - to nie jest Eartheaven. Wciąż cierpimy znęcając się nad naszą matką ziemią i nad własnym ciałem. Zmagamy się z emocjonalnym bólem. Zbyt często ograniczamy się zaledwie do przetrwania.  Mamy wojny, niesprawiedliwość i zbrodnie. Ranimy innych, tracąc kontakt z zaufaniem, wrażliwością i miłosierdziem.

 

KROKI PROWADZĄCE DO DOMU

 

Pierwszym krokiem jest zrozumienie, czym jest Eartheaven oraz uświadomienie sobie, że obecnie nie podążamy dobrą drogą. Tak naprawdę błądzimy w labiryncie cierpienia i win. Czy dostrzegamy potencjał naszego prawdziwego „ja”? Czy już widzimy w oddali nasz dom Eartheaven, do którego pragniemy dotrzeć?  Musimy pilnie obserwować i wyraźnie widzieć. Potrzebujemy jasnej perspektywy uleczenia i planu podróży. Głęboka przemiana jest możliwa. 

 

NASZA AKADEMIA I DROGA ŻYCIA EARTHEAVEN   

             

Mamy nadzieję wspierać tych, którzy pragną żyć w zgodzie ze swoim prawdziwym “ja” i współtworzyć świat pokoju w oparciu o model Eartheaven.  Sposobem, w jaki możemy wesprzeć postęp potencjału rozwojowego ludzkości jest nasza Akademia Eartheaven, w pełni interaktywne środowisko online, które zapewnia doświadczenia poznawcze i mentoring personalny na różnych poziomach. Oferujemy również bezpośrednie seminaria na żywo, różnorodne programy i warsztaty. Wszystkie działania składają się na długoterminowy cel, jakim jest stworzenie Ośrodka Nauczania Eartheaven.

 

 OTWARTA  WSPÓLNOTA EDYKACYJNA

 

Oczyma swojego umysłu widzisz, jakiego życia chcesz doświadczyć. Oferujemy możliwość przybliżenia się do tego, co stanowi trzon Twojego istnienia, Twojego prawdziwego “ja”, Twojego nowego początku, dzięki któremu możesz nabrać więcej siły i mądrości do życia, tworzenia i funkcjonowania w swoim środowisku, które dzięki Tobie stanie się lepszym miejscem dla Ciebie i otaczających Cię osób. Nasza otwarta wspólnota edukacyjna tworzy środowisko, w którym uczymy się nie tylko od dyplomowanych wykładowców EH, lecz także od siebie nawzajem z mądrości, jaką niosą nam nasze życiowe doświadczenia.

 

Przemiana leży w zasięgu ręki. Zapraszamy na programy i seminaria obecnie prowadzone w Warszawie i w Krakowie

 

KONTAKT Z NAMI:

 

Tel.:     +48 501 444 228;    +48 666 343 657

 

Email:  helpearthpeace.marina@gmail.com

           helpearthpeace.snjezana@gmail.com

 

                                      

Akademia Eartheaven jest jednym z projektów edukacyjnych Fundacji H.E.L.P. Earth Peace, - pozarządowej organizacji pomysłodawcą i założycielem której jest David H. Fastiggi. Projekty Fundacji są ukierunkowane na podniesienie poziomu samoświadomości poprzez edukację, na okazywanie wsparcia w drodze do uzdrowienia zarówno duszy, jak i ciała.

 

 

 

 

 

(c) 2014 H.E.L.P. Earthpeace Foundation. All rights reserved